Различният дизайн на Кузмов
#2
Продължение !            На това видео виждате разположението на бобините.  https://drive.google.com/file/d/0Byxk88A...sp=sharing
Горният полюс на магнита е S долният N. В същност това са два магнита които се само-поддържат. Бобините са вързани паралелно (съответно начало край) така че когато се подаде напрежение полюсите им да са едноименни с тези на магнита. Така се осъществява (точно по Bedini) такт бутане. С тази разлика че разположението използва двата полюса на магнита. И още ? "Удара" става насрещно към магнитите а не към оста. Това обаче не премахва не еф. удар както е при Bedini. Вместо да "блъскаме" по радиуса към оста "блъскаме" отдолу и отгоре, сякаш ще искаме да сплескаме магнитите. Ефекта е пак изплъзване, ако магнита е минимално мръднал от центъра в коя да е посока. 
Директно от мрежата чрез грец зареждам кондензатор. Достатъчно малък капацитет че да се разреди докато магнита пристигне до противоположният край на бобината. В противен случай магнита ще бъде отблъснат. Така се осъществяват няколко оборота по инерция. В/у бобината отстрани се генерират синусоидални форми. 
За да използваме ефективно излъчените ЕМИ от двата (не работещи) края на бобината трябва да сложим още два диска и две бобини. Така стават три диска и четири бобини. Пак имаме два излъчващи края на бобини, но еф. като цяло е повишена, както и мощността. Така вече можем да прибавяме неограничен брой дискове, като запазваме все тая ефективност но ще увеличаваме мощността.
https://drive.google.com/file/d/0Byxk88A...sp=sharing
Следва продължение !!
Отговори


Съобщения в темата

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)