Bedini на Yoro
#4
Днес с dymelsoft посетихме Yoro, появиха се още въпроси и задачи и не се установи самозахранване (което честно казано беше и очаквано).
Така като гледам съм си свършил работата като кучето на нивата и не съм констатирал някои неща, които чак сега виждам - например амплитудите - на скопа на Yoro зъбът на триона е 100 волта, на моя - 70 mV. Не знам как се е получил тоя номер... Sad

Сивата - от осцилоскопа на Yoro, канал 1 е формата на напрежението върху клемите на акумулатора. В тази осцилограма генераторът не е в нужния работен режим и тази форма на сигнала е неправилна! Канал 2 показва напрежението в базата на транзисторите. То също не нормално (трябва да наподобява правоъгълник, но нямам такава осцилограма - може да се изкопае от някакво видео).

Според Yoro за да се получи ефектът, формата на напрежението на клемите на акумулатора трябва да е трионообразно (виж съответната грама).

Осцилограмите на тесния пик са 3, но всъщност са взети веднъж при захранване на Бедини-то с ТЕС и втори път при захранване с инвертор 12-(15-40)в, захранен от зареждания акумулатор.

Осцилограмите от цифров скоп са от днешните измервания със 100Ач тягов акумулатор. Прикачвам двете осцилограми на dymelsoft от мазето, където е написал, че са правени на 75Ач акумулатор. Там амплитудата на острия пик е 11 В.

Един коментар към dymelsoft: след като при теб острия пик е 11 В, при мен e 3 В (което предвид различния акумулатор може би е адекватно), защо на скопа на Yoro вертикалната развивка е 50 в/дел...? И при положение, че максимумът на триона е 70 мВ, как да очакваме да го видим сред шума на PWM-а... Въобще смятам, че триона си го имаше и тогава, но просто се загуби в шумовете, няма как скопа да тригерира и да покаже, а пък цифровите филтрации така или иначе много понижиха амплитудата... Това в контекста на разликите в захранванията - ТЕС-а и инвертора.


Прикачени файлове Миниатюри
                           


Съобщения в темата
Bedini на Yoro - от mzk - 04-11-2015, 11:06 AM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)