Bedini на Yoro
#3
Здравейте, в момента правя DC/DC конвертор от 7V-16V на 28V-50V / 5A  (регулация с тример), с пълно галванично разделяне ( обратна връзка с оптрон ) . Имам уговорка с Жоро да използвам неговия "генератор" за проба на самозахранване с един акумулатор. Установката е проста и ще докаже много бързо има ли хляб в това или всички страдаме от поредните заблуди. 
Теста ще покаже веднага дали имаме поне стабилизация на напрежението на клемите на акумулатора или ако има добавка нарастване на същото. Смятам, че това ще определи веднъж за винаги бедини установката дали просто е едно елементарно устройство за възстановяване/десулфатизиране на стари акумулатори и удължаване на техния живот или нещо повече от това. Ще споделя и още нещо което не съм писал в мазето, а именно начина по който влияе бединито на йоните в помещението, проверено с прост детектор. При завъртане на генератора в посока обратна на часовниковата стрелка почти веднага детектора показва завишено количество положителни йони в помещението (което не е добре за здравето), в момента в който се пусне по часовниковата стрелка  буквално за минута детектора обръща индикацията си за наличието на отрицателни йони. Естествено има доста схеми за йонизиране на въздуха, но фактът, че генератора също йонизира не е случаен според мен. Това са косвени разсъждения-наблюдения. Поздрави.


Съобщения в темата
Bedini на Yoro - от mzk - 04-11-2015, 11:06 AM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)