Комбинирана водна система за отопление
#14
valex, проблеми със смесването няма. Погледни на дадените от мен схеми къде е вързан котела и къде радиаторите. По този начин може да топлиш едновременно буфера и радиаторите при достатъчна мощност на котела и правилно подбрани помпи. Другият вариант е приоритет на консуматорите, осигурен чрез термостатични вентили. Има ги на споменатите схеми - единия на котелния кръг, другия на радиаторния. Когато радиаторите теглят топлина на макс за буфера не остава почти нищо. Когато консумацията им намалее, излишното се съхранява в буферния обем. Ако пък съвсем не ти достига мощност може да направиш отоплението с най-висок приоритет. В този случай обаче ще почакаш доста за топла вода Smile Иска си обмисляне и смятане с резерв поне 30%. Пластинчат топлообменник има смисъл според мен само в слънчевия кръг за да се спести известно количество антифриз и не само. По-евтин вариант е буфер със серпентина/и. Иначе и на мен ми се иска максимално проста система, но не става за жалост, когато има няколко топлоизточника и консуматори.
Давай, рисувай схема какво ти трябва и ще коментираме. Bat_Vanko ще помага Cool
Отговори


Съобщения в темата
RE: Комбинирана водна система за отопление - от getca - 23-12-2017, 07:50 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)