Водно подово отопление (Tmax 40)
#3
Здрасти getca. Просто последните години философията ми към СЕ се промени. Хората са пасмина и не виждам позитиви от безкраен неизчерпаем източник на енергия.

Въртя тръбата навсякъде! Не планирам наличие на шкафове, хладилници, легла и т.н.

Въобще не разбирам как се налагат разни такива мнения, да не се върти тръбата в няква част от помещението, при положение, че тя е доста жилава и е почти невъзможно да се върти по конец.

Моята стая е и дневна и спалня, така че ще кажа какъе вкомфорта, но съдейки от подовото при наще (това ми е второ подово, което правя), комфортът си е комфорт и въздухът в помещението може да бъде приятно хладен, но така, че да не ти е студено.

Затова смятам, че подово може да е особено подходящо за спалня!

По-скоро за дневни и кухни да се комбинира с радиатори, които да засилват температурата през деня.

При наще в "механата" се пали една печка, която прави жега/мор/сауна и е в общи линии за удоволствие. През останалото време се обитава по обичайния начин.

-----------

Я ми кажи сега за замазките. Вече е направена, с пластификатор, където не съм забравил да сложа, и ми предстоят плочки. Почти всички майстори казват, че няма проблем плочките да се наслагат веднага. Работата е там, че под замазката има фибран с ал. фолио, отстрани има фугираща лента, а отгоре площката ще го затапи. Не разбирам как ще излезне влагата...
Отговори


Съобщения в темата
RE: Водно подово отопление (Tmax 40) - от mzk - 08-10-2020, 02:02 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)