Настройка на LPG инжекция
#9
Здрасти, mzk, налягането ти е ненормално. Явно редуктор-изпарителя е заминал. При мен разликата на студено/топло е +0.1-0.2atm и пак влияе, камо ли повече. Температурата на изпарителя винаги е по-ниска от ДВГ, при мен седи около 68-70гр. нормално. Превключването на газ и обратно също не беше добре. Сега съм го настроил и се не усеща тоя момент.  Как процедирах:
  - Изравних LPG и бензиновите времена на празен ход, при мен показва коефициентите върху една крива във функция от оборотите. Това при напълно загрят ДВГ и нормално налягане на LPG;
  - Осигурих нормална осцилограма от ламда сoндата, трабва да е синусоподoбна формата. Това пак на празен ход с леки корекции на кривата и следене на времената да не бягат много. Тук тънкостта е да се изчаква малко след превключване с цел ECU да влезе в режим регулация. Абе играчка си е, но резултатът си заслужава.
  Видях, по-горе питаш за корекциите. Едiнствено опитно можеш да ги нагласиш, така че и да ти кажа моите едва ли ще ти свършат работа. При мен имаше сериозно преобогатяване при превклячване на LPG около 35-40гр. поради повишено диф. налягане, LPG плътност и кофти крива на коефициентите. Колата направо забиваше нос при тръгване, ако скоро е преминала на LPG. Първо коригирах кривата до момент на преобедняване на сместта и леко върнах назад. Нещата се подобриха, но пак превключването не беше гладко. Сега вече играта беше с корекциите по налягане и температура докато проблемът изчезна. Това е бавно и мъчително, щото моята каручка грее бързо и няма време да си играя много. Зимата едно, лятото друго, но сега е сrавнително добре.
  При мен хубавото е, че няма адаптация и бензиновото ECU не се шашка при каквито и да е настройки на газовото. С адаптация е по-прецизно, но пък капризно и прави проблеми, мда. Плюс това адаптацията едва ли работи на студено, когато ламдата е студeна и няма обратна връзка за състава на горивната смес.
Отговори


Съобщения в темата
RE: Настройка на LPG инжекция - от getca - 27-01-2020, 12:15 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)