Захранване на B.G. (браун газ) генератор
#3
Здравейте, според мен по-лесно,  удобно, фунционално и надеждно би било, ако захранването на електролизера е модулно. Това лесно може да се реализира със стари PC PSU, които лесно се модват с регулация по ток и напрежение. Модулите могат да се свързват в паралел или серия според нуждите. Има и опростен вариант да се ползва само силовата част, а управлението да е общо през съответните драйвери. Имам документиран руски проект от 3бр. 300Вт, моднати за 2-6в/50а. Свързани в серия дават 6-18в/6-50а с обща мощност 750Вт. Същите модули свързани в паралел дават 2-6в/18-150а, като токовия шунт е общ. Тук, при това свързване не е ясно дали модулите вадят еднакви напрежения на изходите при общия ШИМ. Така че може да има изненади. Затова при работа в паралел е по-добре всеки модул да има собствено токово ограничение. Такава структура на захранването дава голяма универсалност при работа, което  е ценно за експериментална дейност. Е, иска се известна загуба на време за разучаване на схемите на PC захранванията, но после това се връща с лихвите.
Все пак трябва човек, тръгнал по тоя път да има известен опит с импулсни захранвания, щото иначе е зор.
Засега това от мен.
Поздрави !..
Отговори


Съобщения в темата

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)