Захранване на B.G. (браун газ) генератор
#2
Здрасти, Михаиле.
Абсолютно си прав, че захранването на Е. стои в основата на успеха, но тук бих искал да споделя моя опит в тази посока. Захранването на Е. директно от мрежата може да се прави според мен само ако същата е достатъчно стабилна, т.е. с малки колебания, което съвсем не може да се каже за мрежата в БГ. Друго и съществено нещо, до което аз съм стигнал в експериментите е най-вече плътността на тока и % на KON, NaOH или др. В общи линии захранването трябва да бъде не стабилизирано по напрежение а по ток и много добре филтрирано. За това точно импулсно захранване със стабилизация по ток според мен е най-доброто възможно решение, поне за мен. КПД на импулсно захранване от LC тип при постоянен товар е близо 96% и повече, като най-големите загуби имаме в греца който така или иначе го имаме.
Друг извод който направих при експериментите, е че за дадена площ имаме оптимален режим на захранване при който се постига най-добро съотношение W:l/s. Извън този режим колкото и да повишаваме тока производството на газ се покачва, но спада съотношението. Казано иначе установил съм, че за да се постигне количество е нужна сериозна площ.
П.П. ще имам грижата в най-скоро време да вкарам схемата на моето захранване в Protela и да го кача във форума. Ще имам грижата да го документирам подробно така че всеки да може да го направи. Разчетено е за максимална мощност 1KW, но тъй-като моят електролизер е малък (сериен - 60 клетки ) най-ефективно работеше при 640W. Ако имаш по големи серийни Е. може да ти го дам това захранване за проби. Поздрави, Митко Smile
Отговори


Съобщения в темата

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)