Експериментално парно при mzk
#46
veipoer, преди няколко години бях на студентски обмен в Лисабон. Пристигнах февруари и си тръгнах юни. По твоята логика е по-добре да не търся 12oC в софийското поле, а 20 градуса в Гърция Smile Освен това с лайняни работи не ми се занимава.

По същата логика плитките подпочвени води са по-студени от дълбоките (защото в нашите махали фекалът се стели под краката ни). Покрай реките в София, който е късметлия, може да метне един ТО и да блажи.

В моите експерименти търся социална цена. Т.е. аз не искам да плащам 1000 лв за климатик, като втора ръка за 200 лв ще върши същата работа. Не искам да купувам ТП въздух-вода за 15000 лв, като за 1000 лв мога да си направя (макар и не чак толкова сносна). Създаването на аналогов, мазето и преди това на патриоти е свързано именно с повишаване на стандарта на живот, вдигане малко на битово-техническата култура. Да сменим капилярка с ТРВ трябва да ни е по силите. За японците и немците можем да оставим машинопроизводството с допуски 10^-6 и надолу например, електрониката (колкото и да не ми се иска) и разни екзотики.

В OLX има комплект бутилки с оксижен за около 300 лв, нови. Малко са малки (мисля, че 6 л  за кислородната).

ПС: какво става с подпокривното отопление?
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от mzk - 12-12-2019, 12:32 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)