Експериментално парно при mzk
#44
Здрасти, продаваш или искаш да купиш? Струва ми се, че цената не е лоша, но не е много евтино.
Сравни цените по сайтовете от тук: https://kitove.com/blog/kitove/klimatici...ove-spisak
Фригокомерс май е най-евтино.

Помпа - 100-150
Конусна дъска ексцентрична - към 70,
Манометри, май има към 50 лв.
За горелката не мога да кажа нищо, но не са евтини.

Тая работа с медната тръба в маркуча съм я гледал някъде, но като цяло за сега НЕ съм доволен от топлообменник тип серпентина в буфер. По-доволен съм от пластинчатия топлообменник. Добре е ако може да се набута цялото вътрешно тяло в буфер или варел, но не съм намерил още евтин съд, който да може да се затвори и да е под налягане, и да не изисква заваръчна работа (защото нямам условия да уча и да правя заварки).

От 3-ти насам КОП-а падна на около 1.5, но според мен може би трябва да е към 2, защото от двата климатика единият е Ариели с капилярка, който е със серпентината в буфера, той и преди не правеше много добър КОП. Освен това с 40 градуса радиаторите трябва да са двойно. Иначе е отвърната топлината в къщата... Освен това последните 3 дни беше хладно, по -8 през нощта, мъгла, дефрости... И все пак климатиците са ограничени в икономичен режим и вдигат макс. 1 кВт.
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от mzk - 08-12-2019, 07:12 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)