Експериментално парно при mzk
#37
veipoer, оставил съм нещата за сега на заден план, че се струпа много работа - от тая дето трябва да се свърши, ама без пари.

На мен учудването ми е:
1) Фуджицуту не управлява кадърно ТРВ-то, освен ако това не е следствие на амортизация и т.н.
2) Китайския климатик извади доволно КОП само с поставянето.

Китаеца има много проблеми при напасване на режимите. Това ще стане, като им прочета (евентуално, може би, някой ден) комуникацията и започна да го управлявам аз.

Твоето предложение - честотен инвертор - да ама вече горнахме един (полурециклиран е), защото монофазните компресори нещо се дънят с него - струва ми се от начина на свързване (звезда, триъгълник), но от бързане така става. Може би трифазен компресор направо.

Сега аз си мисля, че вентилатора на външното тяло трябва да работи в максимални, или поне обороти, които да не създават дразнещ шум. Там да са 20-30 вата, айде 50. А компресорът да се регулира за минимална консумация.

За да се изпипат трябва собствено управление.

ПС: аа, и китаеца нещо при отрицателни температури вади КОП, но неще да си вдига мощността, примерно цикли на 300-400 вата, а трябва поне 1 кВт да вдигне. Негова си работа, голям характер извади. При emm същия китаец пък работи на 500-800 и неще да свали.. А тук - 200 вата...
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от mzk - 03-04-2019, 02:00 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)