Експериментално парно при mzk
#22
Здрасти getca,

По дефиниция твоите разсъждения за правилни, но те са си по определение за ТП! В смисъл нещо като да кажеш, че колата е за шосе, а джипът за пресечен терен.

Проблемът е, че, както си пуснал картинка в отг. №9 в темата http://analogov.com/showthread.php?tid=57

По-точно

[Изображение: attachment.php?aid=386]

КОП 2.88, при 55 градуса на водата и 7 градуса външна температура. Нещо ми се струва, че в тази таблица има някаква грешка с коригиращите коефициенти, защото коефициентът при 10 градуса външна и 55 градуса на водата е под 1ца.



Цитат:Мисля, че грешиш в усилията си да охлаждаш допълнително фреона

emm може да даде сканирания учебник, където пише, че колкото повече е подохладен фреонът, толкова по-добър КОП, макар да съм съгласен, че трябва някой хладилен инженер да обясни подробно. Горе написах мотивите си.

Цитат:Подобни стойности по каталог дават за вентилаторни конвектори, но не и за радиатори като твоите. Пробвай да намалиш дебита и би трябвало да се увеличи dt входяща/изходяща вода, макар че това едва ли ще промени нещо.

Да, така е, прав си - не променя нищо! Играх си с този параметър и не видях някакъв видим резултат. В момента дебитът е около 0.4 кубика - 0.120 л/с.

Цитат:Отделно режимът на машината е друг спрямо оригиналния - сега загряваш цяла инертна система от тръби, ....


Първоначално мислих, че има някакъв особен и важен PID алгоритъм, по който ТП работи, но колкото повече време минава, толкова повече се съмнявам. Може би има нещо там, но то е слабо и надали дава цялостно отражение.


Да, КОП 3, но при какви условия? :Smile Нека не говорим като масовите производители.

Още нещо - моето желание е да имам минимален КОП 2 (-7/40), но не ми е фикс идея максимален КОП. Целта на моето парно е на първо място здравословна среда!
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от mzk - 14-02-2019, 02:09 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)