Експериментално парно при mzk
#21
Здрасти, mzk, що ми се струва, че се потвърждават моите размишления относно COP, радиатори и т.н?!.. Shy Мисля, че грешиш в усилията си да охлаждаш допълнително фреона, но това е лично мнение. Климатикът реално е система с автоматично регулиране на куп параметри. Част от това е и ТРВ, чиято задача е да поддържа оптимална температура на фреоновите пари след изпарителя посредством регулируемо дроселиране след кондензатора. Малкото dt за което споменаваш означава преоразмерена система според мен. На практика имаш термостатична система - външна среда, топлоизточник, арматура, помещения. Всичко това свързано с куп обратни връзки и всяко мърдане на параметър нагоре/надолу предизвиква съответната реакция. Отделно режимът на машината е друг спрямо оригиналния - сега загряваш цяла инертна система от тръби, радиатори, буфер, помпи, вкарваща допълнително загуби. Автоматиката се стреми да ги компенсира и съответно пада ефективността. В предишен пост споменаваш дебит 11л/мин, което е над 600л/ч. Подобни стойности по каталог дават за вентилаторни конвектори, но не и за радиатори като твоите. Пробвай да намалиш дебита и би трябвало да се увеличи dt входяща/изходяща вода, макар че това едва ли ще промени нещо.
Според мен единствения начин да вдигнеш COP на първото ТП стъпало е да намалиш t на загряваната вода на 25-30град. примерно, а второто ТП стъпало да я дозагрява до нужната t за оптимален комфорт. То ясно, че първото ТП стъпало работи в по-тежък режим, но поне до COP~3 да се докара няма да е зле.
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от getca - 14-02-2019, 12:25 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)