Експериментално парно при mzk
#16
Тъй, минава вече втори месец, а аз нищо не съм писал за ТП.

На първо четене - шукария. Макар да не съм я натопорчил, температура на изходящата топла вода - между 32 и 34 градуса. В къщата е уютно и топло. ТП не спирам по никакъв повод. Помпата на радиаторите също (за сега).

Водата към бойлера се подгрява предварително в буфера. Самата вода на бойлера държа на около 50 градуса.

ТП е в "икономичен режим" (бутон на дистанционното) и не вдига над 1 кВт мощност. Преди не беше в този режим и при ползване на повече топла вода ТП вдигаше до 1.6-1.7 кВт. Т.е. сега не подгрява така активно водата, както в началото.

Сметката от 20 септември до 20 октомври е около 315 кВт/ч дневна и 150 кВт/ч нощна, общо 465 кВт/ч и сума за плащане около 87 лв.

Макар да не е стегнал още неприятен студ, тук на Витоша е по-хладно от града. Къщите искат малко топлина и с оглед на безконтролното разливане на топла вода за миене и къпане намирам цената за съвсем адекватна.

В пъти повече предпочитам топлината от радиаторите пред топлината от климатика (уточнение: да се разбира И от конвектори).

С цената на тока, 22.5 и 12.5 ст. нощна единствено трябва да видим и отоплението с газ... Още не сме тествали буфера... Smile

ПС: буферът стои неизолиран и част от енергията е разсеяна от него още в мазето. Там сега е доста по-топло от обичайното. Ще експериментираме да видим дали се усеща комфорта с топлината на пода на етажа над мазето след като изолираме буфера и дали има смисъл от тази изолация.
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от mzk - 31-10-2018, 12:40 AM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)