Експериментално парно при mzk
#12
Геца и MZK  не се сърдете, Аз не заемам страна. Просто казвам мнението си базирано на опита които имам.
18гр. в стаята и топъл под и настинали рамене и шипове на врата веднага се обаждат. В хола на  къщата в Филиповци бях направил подово на пара с 4мм полиамиден шлаух под килима заради децата. Те бяха още малки и си играеха постоянно на земята а ние седяхме на дивана. Иииии какво си мислите, че се случва, стените и всичко покрай вас ви ДУХА ВЪВ ВРАТА.
А по въпроса за вентилаторите на радиаторите е добре да духат надолу.
Всички неща които съм правил са работили или не толкова добре, но засега ТП бие всички рекорди.
1. На първо място, за преходните сезони е супер и е икономична.
2. Много лесна за направа, не със скъпи купешки неща
3. МНОГО БЮДЖЕТНО  ако имате климатик  или си вземете един
4. Добре се вписва със стари системи
Искам да кажа, че сами си правиме нещата сложни. Сега с тези ТП направо ми е кеф да ги правя.
Когато правих опитите с ТП изпробвах какви ли не топлообменници.  
Заключението ми е ,че пластинчатите и тръбните проточни толообменици, много лесно си изменят параметрите което веднага рефлектира в термопомпата. Рязката промяна на водата в топлообменика веднага променя наляганията на фреона а това май не е добре за компресора!!!!!
А когато е със  410 и R32 много рязко се променят наляганията.
С буферните съдове много добре се държат и са много гъвкави когато се прави хибридна система.
Още малко снимки на кондензатори с буферни съдове.
Кондензатор със 12 литров съд, за апартамент на който ще използвам един от климатиците 12-ка на фреон 22 и допълнително с един електрически нагревател.
Успех на всички


Прикачени файлове Миниатюри
           
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от emm - 18-10-2018, 10:03 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)