Експериментално парно при mzk
#10
Здравейте, искам и аз да споделя моите наблюдения от моята ТП
Моята ТП е с инвертор Осака 12  от 96г. и за сега се държи  много добре.
Аз бях на 37гр. за да мога да си ползвам водата за битови нужди.
Аз съм с газов проточен бойлер 18кв и съм го намалил толкова много че едвам запалва.
Затова понижих температурата в буфера на 32гр и в къщата е толкова приятно колкото и при 37-38гр.
Наистина времето е топло, но аз почти винаги съм живял в къща и такъв комфорт е бил само с електрическото  анодно котле в предишната ми къща.  Камината на дърва е мощна, но не може да поддържа толкова постоянна температура и за това е хубаво всички отоплителни инсталации да са комбинирани.
По въпроса за радиаторите, Гецата до някъде е прав, но подовото е голяна разправия. За една стая от 20кв ще отиде около 100метра тръба което е голяма разправия по-мощни напорни помпи и ако е много студено не може да затопли стаята.
100 метра тръба за подово отдава около 1000 вата как ви звучи това......УЖАСНО  затова хората слагат и радиатори с втори кръг на колекторите за радиаторите.
Какъв ви е проблема ако на обикновенният радиатор му се сложат роторни вентилатори с термо сензор и пак ще ви е топло. Или искате да слагате ОГРОМНИ РАДИАТОРИ  ИЛИ КОНВЕКТОРИ или какво ли още не.
Луди хора!!!!!!!!!!!!!!!!!
Правите нещата безумно СКЪПИ и СЛОЖНИ и ОГРОМНИ
Това е моето мнение......
Успех
Отговори


Съобщения в темата
RE: Експериментално парно при mzk - от emm - 17-10-2018, 10:29 PM
RE: Пиролизно горене - от mzk - 26-01-2018, 02:09 PM

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)