Експериментално парно при mzk
#31
Чувствам се малко като социолозите по време на избори - през някой и друг час давам обновена статистика.

От 10 сутринта до 17 часа консумираната ел. енергия е 1.63 кВтч
Създадената топлинна енергия е: 8.3 кВтч
КОП: 5


Прикачени файлове Миниатюри
   
Отговори
#32
От вчера (17 часа) до сега (10 сутринта) имам консумация 4.53 кВтч ел. и 21 кВтч топлинна. КОП 4.6.
Отговори
#33
Днес времето е с по-сурови условия - сняг, мокро, хладно. Засичам топломера и електромера от 12 часа на обяд.

За периода от 12 до 15 чаас температурата навън е около 1 градус, влажността на въздуха - около 82%. Електрическата консумация е 1.1 кВтч, а топлинната енергия е 4.7 кВтч. КОП = 4.65.
Не е зле. Климатикът прави доста дефрости. Нещо трудно качва температурата - работи на около 37 градуса (предните дни на около 40), но е в икономичен режим и мощността не скача над 400 вата (за сега).

Явно, че има да донагласям сензорите, а все пак водата доста се охлажда в цикъла на дефрост.
Отговори
#34
Хмм, СОР~4,5 при външна температура около нулата си и направо постижение. Не че не е възможно но при друг топлоносител.

Нявга правих ТП от мобилен климатик и изпарителя го бях вързал към канализацията с въздушната турбина. Оказа се неизчерпаем източник не само на геотермална енергия. Колкото повече се къпеха комшиите толково СОР-а растеше.... Big Grin Минимума от канализацията е 12-14° целогодишно, или максимален СОР според стандарта.Съвременните фреони  кипят на -50°и вадят СОР около 2 при -10° .
Отговори
#35
@ мзк..
 Не си оценил външните си източници на енергия!
   Няма как да вдигнеш КОП-а само с външно въздушно тяло.
  При 0° КОП~ 4,5  /по твои данни/
  При 12° КОП~6'5
  При -10 КОП~ 1,5
  И това само от Драгалевския енергиен въздух
    Да не гепиш ток от Тесла Tongue

@ mzk,
  Първо трябва да се обзаведеш с инветорен компресор подваластен на АЧМ и ЧШМ.
   Тоест, амплитудна модулация и честотна шир. модулация
   От там режимите на хиперинвертора който се клати в рамките на +1÷-1°,  и подбира оборотите на двигатееля . Много важно е и външната турбина да е инверторна която да се управлява в еквитермална зависимост. Мисля че това е спецификата на хиперинверторната технология
  За да вдигнеш температурата на вътрешния кръг е нужно да съобразиш специфичния топлинен капацитет на въздуха и водата като регулираш дебита на водата. Това става с обратна връзка/трипътен пропорционален вентил/. Моя опит е от пиролизен котел който се управлява с контролер на една Поморйиска фирма Intiel и действително дава добър резултат. Разгледай го в нета и може да почерпиш някои добри идеи.
Отговори
#36
Тук на село гориме дъбовици с енер. еквивалент 2.2 кВт.ч. при КПД ~ 40%. Няма коп нема нищо.
 5 кубика излизат 400лв. и топлиш 15-20кв.м. на сезон, че даже и не стигат ако е люта зимата.
  Незнам какво топлиш ама хиперинвертор топли стая 15-20кв.м. за 30-40лв.на месец.
Отговори
#37
veipoer, оставил съм нещата за сега на заден план, че се струпа много работа - от тая дето трябва да се свърши, ама без пари.

На мен учудването ми е:
1) Фуджицуту не управлява кадърно ТРВ-то, освен ако това не е следствие на амортизация и т.н.
2) Китайския климатик извади доволно КОП само с поставянето.

Китаеца има много проблеми при напасване на режимите. Това ще стане, като им прочета (евентуално, може би, някой ден) комуникацията и започна да го управлявам аз.

Твоето предложение - честотен инвертор - да ама вече горнахме един (полурециклиран е), защото монофазните компресори нещо се дънят с него - струва ми се от начина на свързване (звезда, триъгълник), но от бързане така става. Може би трифазен компресор направо.

Сега аз си мисля, че вентилатора на външното тяло трябва да работи в максимални, или поне обороти, които да не създават дразнещ шум. Там да са 20-30 вата, айде 50. А компресорът да се регулира за минимална консумация.

За да се изпипат трябва собствено управление.

ПС: аа, и китаеца нещо при отрицателни температури вади КОП, но неще да си вдига мощността, примерно цикли на 300-400 вата, а трябва поне 1 кВт да вдигне. Негова си работа, голям характер извади. При emm същия китаец пък работи на 500-800 и неще да свали.. А тук - 200 вата...
Отговори
#38
Така, нов к*р!

Ватметърът е прецакан! Показва 2 пъти по-ниска консумация. Връщам се три месеца назад - в зимата. КОП 2.5.
Отговори
#39
Ай стига бе.... Четири страници четеме висши технологии и накрая практикерския ватметър те издъни. Най ми бил практикерски, ама бил ми най китайски.
  К.р за Тектроникса и Унигора....Брюла и Кера...
 Не ми се мисли за дебитомера и толомера дето са две в едно и мериш вторичния воден кръг...
  Вече прозрях че всики СЕ открития се дължат на китайси измервателни уреди.
  Извинявай, ама КОР-2,5 подлежи на ревизия. Имате високи изисквания към постановките но никой не мери с клас на точност под 0,5. Приемате клас на точност над 2 и откривате всякакви енергии. Аре за Маистори и Атоси е допустимо но за ВМЕИ ”ЛЕНИН” е срам.
      Поздрави на Аналогов Груп!
Отговори
#40
Приемаме поздравите. Входната верига на ватметъра беше се издънила, както и самата интеграла подозрително матирана откъм аналоговите входове. Заменени са и сега работи с клас на точност "китаец", достатъчно за груби сметки.

За моя топломер не разчитам, достатъчно е да прочетеш спецификацията, но другия...
Отговори


Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)