Плазмената електролиза е в зоната на СЕ
#1
От два месеца с Николай, по негова идея, работим над плазмена електролиза ! Поразровихме оскъдната информация по въпроса и се спряхме на това    http://tet.in.ua/index.php/ru/plazmennyj...l-opisanie  с малко но все пак достатъчно информация за да събуди интерес ! 
Преди повече от 10 години японците Мизуно и Ториябе правят експерименти и публикуват работата си ! Прикачвам .pdf файл ! 
За сега, в тези два документа намерихме сравнително най-много описание и обяснение на процеса, допълвайки се !
От описанията, става очевидно производството на извън-нормална енергия спрямо вложената ! Конвертирането на електрическа енергия във водна пара + водород и кислород е доста повече спрямо нормалната електролиза, подчинена на закона на Фарадей !
Нашите експерименти, макар и в по примитивен вид, потвърдиха написаното и от двата документа ! Среден COP, мога смело да заявя получаваме поне 1.2 ! В нашите експерименти, все още не сме отделили газовете от парата ! Очевидно е че при използването на водорода като енергия COPа ще се повиши значително ! Както ще забележите, японците пишат че производството на водород е ок. 2 пъти над нормалната електролиза ! По сметки на украинците пък COPа може да достигне 3 при събирането на всичката добита енергия ! По принцип работата на украинците датира от последните  години когато в света се заговори за E-cat на Андреа Роси ! Надявам се да размърдам интереса на няколкото члена на форума, защото зная че всички са минали през електролизата ! Разбира се ще покажа на видео плазмолиза, както и описание на двата метода на мерене за коментари ! При интерес естествено !


Прикачени файлове
.pdf   MizunoThydrogenev.pdf (Размер: 207.1 KB / Сваляния: 692)
Отговори
#2
Това всичко хубаво, но мисля при изтичането на абонамента на хостинга да приключа този форум. Явно идеята е нескопосана. Пробвай в мазето, там поне аудитория има.

Поздравления за ентусиазма! Аз бих се притеснявал от корозията на електродите в този случай.
Отговори
#3
Еми бастисвай го директно, mzk, какво има да чакаш!.. Идеята не е нескопосана, но това си е мое мнение. Аз закривам участието си тук.
Всичко добро!..
Отговори


Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)